مش یا هایلایت
نوامبر 4, 2019
کاهش آسیب های کاشت ناخن!
دسامبر 1, 2019
Show all

بررسی رایج ترین روش کاشت ناخن

کاشت ناخن - کاشت فرنچ مصی ترابی

سالن زیبایی سریرا

بررسی رایج ترین روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن به عنوان یکی از تخصص های پر متقاضی امروز در زمینه ی امور و خدمات زیبایی است. افراد ممکن است به دلایل گوناگونی این خدمات را دریافت نمایند. برخی از افراد در صدد پوشش دهی عیوب ناخن هایشان هستند و برخی دیگر صرفا برای زیبایی بیشتر این کار را انجام می دهند. در این مطلب روش های رایج کاشت ناخن و مزایا و معایب هر یک را به تفصیل بررسی می کنیم.

کاشت ناخن - مدل طراحی شده - سالن سریرا

کاشت ناخن به روش قالبی

قالب مورد استفاده برای این روش کاشت ناخن، همان ناخن های مصنوعی هستند که در بازار و آرایشگاه ها می بینیم. این ناخن ها تقریبا طبق استانداردهای اندازه ی ناخن افراد طراحی و ساخته شده اند. در این روش کاشت ناخن، مواد کاشت را داخل قالب قرار می دهند. سپس ناخن مصنوعی را روی ناخن خوود فرد قرار می دهند. به این ترتیب مواد کاشت شکل ناخن را به خود می گیرد و روی ناخن فرد تثبیت می شود.

روش کاشت ناخن قالبی روشی است که در آن از چسب استفاده نمی شود. همچنین سوهان کشی نیز در آن به کار نمی رود. البته باید گفت که این روش سست ترین و بی کیفیت ترین روش نیز نزد متخصصان کاشت ناخن قلمداد می شود.

پیش از عمل کاشت، از مواد ضد قارچ روی ناخن استفاده می شود. اما در برخی از موارد این نوع کاشت دیده شده که هوا به زیر ناخن نفوذ نموده و سبب ایجاد قارچ می شود. هم چنین تماس با آب می تواند این نوع ناخن را زودتر خراب کند. در نتیجه به خانم های خانه دار معمولا توصیه نمی شود. ضمنا این روش برای افرادی که ناخن های یک دست و مرتبی ندارند نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت.

روش کاشت ناخن پودری

این روش از متداول ترین روش های کاشت با هدف زیبایی است. از دیدگاه کارشناسان و افراد حرفه ای نیز این روش بهترین نوع کاشت تلقی می شود. جالب است بدانید پودرهای مورد استفاده برای این خدمات زیبایی از جمله مواد مورد استفاده در خدمات دندانپزشکی هستند. بنابراین می توانید به استحکامشان باور داشته باشید. کاشت پودری به دو روش با قالب یا با قلم انجام می شود در این روش قالب ناخن مصنوعی از جایی در نیمه ی ناخن روی آن چسبانده می شود. سپس مواد پودری روی ناخن قرار می گیرد و برای شکل دادن و منظم کردن آن از سوهان های برقی استفاده می شود. سوهان برقی که در خدمات ناخن از جمله مانیکور نیز استفاده می شود، در واقع نوعی فرز ظریف است که با نظم و سرعت خوبی می تواند ناخن ها را مرتب کرده و به شکل دلخواه درآورد. ترمیم در روش کاشت ناخن پودری زمان بر است و لازم است پیش از انتخاب آن به این مسئله توجه کنید. اما چنانچه محدودیت زمانی نداشته باشید این بهترین و مقاوم ترین روشی است که برای کاشت توصیه می شود.

طراحی ناخن -کاشت ژلیش -سالن زیبایی سریرا
کاشت ناخن - مدل فرنچ -زمینه برگ-سالن زیبایی سریرا

روش کاشت ناخن ژل

همانطور که از نام آن پیداست، مواد این روش کاشت ناخن از نوع ژله ای است. این مواد به صورت آماده به فروش می رسند و نیاز به مرحله ی آماده سازی ندارند. روش کاشت آن نیز ساده تر است. تنها پس از استفاده از مواد ضد قارچ، روی ناخن قرار داده می شوند و سپس در دستگاه مخصوص خشک می شوند و استحکام می یابند. ژل کاشت ناخت به دلیل براق و صیقلی بودن زیبایی خاص خود را دارد و بسته به سلیقه ی افراد می تواند از آن استفاده نمود. در برخی موارد نیز امکان میکس دو روش پودری و ژل برای کاشت ناخن وجود دارد که پر طرفدار نیز هست.

کاشت گریم

پیش از معرفی باید گفت این روشی به مراتب گران قیمت تر است. این روش کاشت ناخن با هدف صدف سازی ناخن انجام می شود. زیبایی که در این روش کاشت به ناخن بخشیده می شود، سبب افزایش تقاضای آن شده است. همچنین این روش به انجام طراحی های دائمی کمک می کند. علت گران قیمت تر بودن روش کاشت ناخن گریم این است که ترمیم آن با کاشت آن برای اولین بار تفاوت چندانی ندارد. در هر مرحله ترمیم باید مواد کاملا تراشیده و ریموو شوند و سپس طراحی مجدد انجام گیرد. در برخی از مراکز صرف استفاده از پودر هلوئی را به عنوان کاشت گریم به مشتریان عرضه می کنند که باید گفت چنین نیست و در کاشت گریم آنچه ملاک است، صدف سازی پایه است.

روش هایی که تا اینجا به خوانندگان گرامی معرفی شد، عمده ترین و کاربردی ترین روش های کاشت ناخن است. هر شخص متقاضی می تواند بر اساس انتظار خود از سطح کیفیت ناخن، قیمت و شرایط خاص خود یکی از این روش های کاشت ناخن را انتخاب نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.