کاشت ناخن سالن سریرا

کاشت ناخن

آشنایی با کاشت ناخن و متد های انجام آن

تبدیل به یکی از پر متقاضی ترین خدمات زیبایی و آرایشی شده است. از آن جا که خدمات زیبایی با بهداشت و سلامت افراد در ارتباطی تنگاتنگ هستند، استاندارد بودن مواد، مهارت کارشناس و رعایت ظرافت ها بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین لازم است افراد پیش از اقدام به کاشت ناخن و یا دریافت هر نوع خدمات زیبایی دیگر اطلاعات مهم و ضروری را در رابطه با آن کسب نمایند. این مقاله در این راستا به متقاضیان و علاقه مندان کاشت ناخن یاری خواهد رساند.

شناختی کلی از کاشت ناخن (Nail Implantation)

ساخت و کاشت ناخن مصنوعی در موارد غیر زیبایی می تواند برای درمان ناخن های تغییر شکل داده یا از دست رفته انجام شود. این کار در واقع شامل تهیه بستر ناخن نیز می شود. برای این کار شبکه ی پلی پروپیلن روی محل ناخن اعمال می شود و نصب انجام می گیرد.

جدیدترین روش کاشت ناخن برای زیبایی شامل قرار دادن یک لایه بالایی آکریلیک است که به شکل شبکه ای فیکس شده بر روی یک لایه ی پشتیبان کلاژنی قرار می گیرد. انتهای نزدیک به ریشه ی ناخن دارای مجموعه ای از نقاط برای محکم نگاه داشتن است که معمولا شامل سه نقطه ی نیم دایره ای می شود. واضح است که سایز ناخن ها در هر فرد و برای هر یک از انگشتان متفاوت است، بنابراین معمولا با استفاده از سایزرها اندازه های مناسب آن به دست می آید. کاشت ناخن را می توان هم برای دست و هم برای پا انجام داد. ناخن بتدا با یک پانچر (وسیله ی سوراخ کننده) که الگویی دندانه دار روی قسمت مسطح آن است، آماده می شود.

کاشت ناخن سالن سریرا

ساختار ناخن مصنوعی

ناخن مصنوعی برای انگشت پا یا انگشت دست شامل یک ساختار دولایه ی پیش ساخته و دارای یک سر پهن و یک سر باریک تر است. تعدادی اکستنشن محکم کننده در انتهای باریک گفته شده قرار دارد تا در زیر پوسته ی بستر ناخن انگشتی قرار گیرد که کاشت ناخن برای آن انجام می شود. ساختار دولایه ی یاد شده نیز شامل یک لایه ی زینتی است که رو قرار می گیرد و یک لایه ی منسجم که در زیر آن واقع می شود که موجب چسبیدن و استقرار آن روی برآمدگی ملایم ناخن می شود. لایه ی زیرین از مواد کلاژنی ساخته شده است و فرم ساخت آن به صورت شبکه ای و دارای روزنه است. در واقع با یک ماده ی اسفنجی کلاژنی روبرو خواهید شد. لایه ی فوقانی که سطح زینتی است، از مواد اکریلیک ساخته می شود. لایه ی ناخن در قسمت پهن تر دارای ضخامت بیشتری است.

مراحل کاشت ناخن

اکستنشن های محکم کننده به سمت بیرون و به طور کلی هم سطح با لایه ی منسجم زیرین مستقیماً با یک برش ایجاد می شود که در بستر ناخن و در زیر لایه های پوستی ناخن قرار دارد. پس از آن که ناخن و بستر آن روی انگشت برای کاشت آماده شد، لایه ی زیرین چسبنده ی مذکور، سطح زیرین لایه ی فوقانی را پوشش   می دهد. این پوشش دهی از لبه ی انتهای باریک ناخن  تا یک نقطه ی مستقیما به سمت داخل انتهای پهن تر است که لبه ای آزاد بدون لایه ی زیرین در لایه ی فوقانی باقی می گذارد و این تشکیل دهنده ی سر ناخن است تا کاملا به شکل ناخن طبیعی باشد.

کاشت ناخن6 سالن سریرا
کاشت ناخن7 سالن سریرا

دلایل عمده ی کاشت ناخن

پیش تر گفته شد که کاشت ناخن در حالت کلی می تواند برای اهداف زیبایی یا غیر زیبایی باشد. در مواردی که فرد ناخن خود را از دست می دهد می توان از این راه حل استفاده نمود. اما چنانچه کاشت ناخن را از نظر اهداف زیبایی بررسی کنیم، باز هم می توان دلایل متفاوتی برای آن دید. برخی از افراد هستند که هیچ گونه مشکلی در ناخن و رشد و کیفیت آن ندارند اما صرفا برای زیبایی و جذابیت بیشتر به کاشت ناخن مبادرت    می ورزند اما برخی دیگر از افراد به دلیل داشتن ناخن های ضعیف که رشد و استحکام چندانی ندارد و به شکل طبیعی نمی تواند زیبا باشد، کاشت ناخن را انجام می دهند. برخی تنها به کاشت ناخن برای دست ها اکتفا    می کنند و برخی دیگر علاقه مندند آن را در مورد پاها نیز انجام دهند. دیده شده که برخی از افرادی که دچار عادت ناخن جویدن هستند نیز از این راه حل استفاده می نمایند؛ زیرا مواد کاشت ناخن به دلیل استحکام قابل جویده شدن نیست و طعم خوشایندی نیز ندارد و استفاده از آن برای چند ماه می تواند این عادت را از آن دست افراد دور کند. به هر ترتیب این کار چندان بدون عوارض نیست و افراد بهتر است تا حد امکان از آن چشم پوشی کنند و تنها در صورت ضرورت آن را به کار بندند.

انواع روش های کاشت ناخن در ایران

در کشورمان بسیاری از کلینیک های خدمات زیبایی تخصصی و مراکز زیبایی کاشت ناخن را انجام می دهند. ارائه ی خدمات در زمینه ی کاشت ناخن به سه روش متداول است. یکی از نخستین و البته بی کیفیت ترین روش ها، کاشت ناخن قالبی است. در این روش از ناخن های مصنوعی آماده به عنوان قالب استفاده می شود. مواد مورد استفاده برای ایجاد ناخن در آن قرار می گیرد و روی ناخن اصلی چسبیده می شود. سپس قالب ناخن مصنوعی برداشته می شود. پیش از چسباندن آن از مواد ضد قارچ بر روی ناخن اصلی استفاده می گردد. روش کاشت ناخن پودری بیشتر متداول است. بیشتر مراکز زیبایی از این روش برای کاشت استفاده می نمایند. تفاوت آن با دیگر روش ها هم در مواد پودری آن و هم در مراحل انجام است. در این روش ابتدا ناخن مصنوعی نصب می شود سپس داروی ضد قارچ همراه با مواد کاشت ناخن استفاده می گردد. این روش نیاز به سوهان کشی و ترمیم مداوم دارد و امری زمان بر است بنابراین افرادی که قصد دارند این روش را به کار گیرند باید ابتدا از زمان و حوصله ی خود مطمئن باشند. نوع دیگر ناخن، ژله ای است. در ایجاد این ناخن ها از مواد ژله ای آماده ای استفاده می شود که قابلیت سخت شدن دارند. از همان روش کاشت ناخن پودری برای این نوع ناخن نیز استفاده می شود. تنها پس از اتمام کار، لازم است ناخن ها با دستگاه مخصوصی خشک، سخت و تثبیت شوند. در برخی موارد به درخواست خود فرد می توان از دو روش پودری و ژله ای به صورت میکس استفاده کرد تا کیفیت و استحکام ناخن نیز بالاتر رود. بیشتر مواد کاشت ناخن میکس از نوع پودری است و تنها یک لایه از مواد ژله ای بر روی آن کشیده می شود.

کاشت ناخن10 سالن سریرا

هزینه های کاشت ناخن

هر روشی از کاشت ناخن قیمت خاص خود را دارد. با توجه به نوع و کیفیت مواد استفاده شده این قیمت ها  می توانند متنوع باشند. این که کاشت ناخن را در چه مرکزی انجام دهید و آن مرکز تا چه حد دارای اعتبار باشد نیز در تعیین قیمت کاشت ناخن موثر خواهد بود. افراد باید در کنار انتخاب روش کاشت ناخن باید، هزینه های ترمیم و تکرار را نیز در نظر داشته باشند. به دلیل واردات مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی، هزینه ها تا حد بسیاری تابع نرخ ارز است و با افزایش آن به ناچار افزوده خواهد شد. به هر ترتیب چنانچه نتیجه و ماحصل کار مورد رضایت افراد باشد، صرف هزینه زیانی به دنبال نخواهد داشت. متقاضیان کاشت ناخن باید از مراقبت هایی که پس از اقدام به کاشت لازم است انجام دهند کسب اطلاع نمایند. در مواردی عدم اطلاع از نحوه ی مراقبت از ناخن ها سبب نیاز به انجام مجدد یا ترمیم زودهنگام می گردد و موجب خسارات مالی می شود؛ بنابراین حتما می بایست از کارشناس مورد نظر تمام اطلاعات لازم در زمینه ی مراقبت های بعد از انجام کاشت کسب گردد.

مراکز انجام دهنده ی خدمات کاشت ناخن

همه ی امور و خدمات مربوط به زیبایی، حساسیت های ویژه ای برای افراد ایجاد می کنند. این حساسیت ها صد البته ضروری است؛ زیرا این امور و خدمات هم با سلامت و هم با زیبایی فرد در ارتباطی تنگاتنگ هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا اشتباه، ممکن است تمام زندگی فرد را تحت الشعاع قرار دهند. پس لازم است حتی در جزئی ترین این موارد، به مرکزی مراجعه شود که هم از همکاری متخصصان حرفه ای کاشت ناخن بهره مند است و هم از نظر رعایت اصول بهداشتی و سلامت، خالی از هرگونه نقص و کاستی است.

کاشت ناخن سالن سریرا

سایت حاضر می تواند شما را به یکی از بهترین و معتبرترین مراکز انجام خدمات کاشت ناخن راهنمایی کند. در این مرکز انواع متدهای کاشت ناخن با بهترین مواد و تجهیزات در خدمت متقاضیان گرامی است. این مرکز از نظر بهداشت و سلامت محیط، تجهیزات و کارکنان دارای اعتبار است. همچنین متقاضیان و مراجعین گرامی  می توانند از به روز ترین تجهیزات و مهارت بهترین متخصصان خدمات کاشت ناخن بهره مند گردند. راه های ارتباطی با مرکز در این سایت موجود است که متقاضیان گرامی می توانند از طریق آن ها با مسئولین مرکز تماس برقرار کرده، مشاوره های لازم را دریافت نموده و جهت تعیین وقت کاشت ناخن اقدام نمایند. همچین  می توانند در صورت انتخاب متد و مواد کاشت ناخن از هزینه های حدودی آن نیز با خبر شوند.

کاشت ناخن یکی از پر متقاضی ترین و پر طرفدارترین خدمات زیبایی در این سال هاست. کار کاشت ناخن یکی از تخصص های امور زیبایی و هنر آرایشگری است که برای کسب مهارت در آن نیاز به آموزش جداگانه و تخصصی احساس می شود. هم­چنین کسب درآمد از این طریق، نیازمند آموزش دقیق و تجربه ی بسیار است. در این مقاله قصد داریم کلیاتی در خصوص کاشت ناخن و لوازم و ابزار آن ارائه نماییم.

روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن بر اساس مواد مورد استفاده و روش های متناسب کاشت با آن مواد به چند متد، قابل اجراست. روش های عمده ای که در کشور ما از آن استفاده می شود، کاشت ناخن پودری، ژله ای و قالبی است. روش آخری تقریبا منسوخ شده است و به دلیل مزایایی که در کاشت ناخن پودری و ژله ای وجود دارد، توسط آن ها (به ویژه روش پودری) جایگزین شده است. اما با این حال در صورت درخواست خود فرد می توان متد قالبی را نیز اجرا نمود. کاشت با مواد پودری به دلیل استحکام بیشتر مورد استقبال است و ناخن های ژله ای نیز به دلیل زیبایی خاصشان طرفداران مخصوص به خود را دارند. گاهی از روش میکس پودری و ژله ای برای افزایش استحکام و زیبایی توأمان استفاده می گردد. اصلی ترین مواد و لوازم این هنر در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

کاشت ناخن44 سالن سریرا

تیپ ناخن

تیپ ناخن در سه رنگ گوناگون در بازار وجود دارد و انتخاب آن به سلیقه ی متقاضی انجام می شود. نوعی از تیپ ناخن که در روشن ترین رنگ (تقریبا سفید) وجود دارد، تیپ فرنچ نامیده می شود. نوع دیگری از تیپ که قدری کمرنگ تر است و به رنگ ناخن طبیعی نزدیک تر می باشد با نام تیپ طبیعی یا نچرال عرضه می گردد و سومین نوع نیز تیپ شیشه ای است که کاملا شفاف و بی رنگ است. این تیپ ها به اندازه ی ناخن های انگشتان دست و پا موجود می باشند و البته اندازه ی دقیق آن ها برای هر فرد هنگام اجرای کاشت ناخن برای هر ناخن تنظیم می شود.

پودر مورد استفاده برای کاشت ناخن

پودرها نیز در حال حاضردر سه رنگ در بازار موجود است. پودر سفید رنگ، پودر صورتی رنگ و پودر سفید و صورتی که نسبت به صورتی، رنگ ملایم تری دارد و از ترکیب دو پودر سفید و صورتی به نسبت برابر حاصل  می شود. برای حل کردن پودرها از حلال لیکوئید استفاده می شود.

محلول ضد قارچ، چسب ها و چسب پرایمر

برای چسباندن و ایجاد استحکام مواد کاشت ناخن پودری بر روی ناخن از چسب پرایمر استفاده می شود. این چسب هم عامل اتصال مواد به ناخن است و هم خود مواد را منسجم تر می سازد. چسب های دیگری نیز به صورت چسب قطره ای یا لاکی در مراحل کار مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا کاربرد نوع لاکی آن آسان تر است.

به دلیلی این که چسب و موادی که برای کاشت ناخن استفاده می شود، مانع رسیدن اکسیژن به ناخن اصلی  می گردد، پیش از اجرای ناخن لازم است از محلول ضد قارچ مخصوص برای این کار استفاده شود. باید بسیار توجه شود که مواد مورد استفاده مخصوصا محلول ضد قارچ دارای اعتبار باشند و خاصیت و کارایی خود را از دست نداده باشند. بنابراین مراجعه به یک متخصص مورد اطمینان و انجام امور زیبایی در مکانی معتبر ضروری است.

کاشت ناخن طراحی چشم سالن سریرا

کاترِ تیپ و لوازم مانیکور

پیش از اجرای کاشت ناخن باید بستر آن فراهم شود. بنابراین با مجموعه ای لوازم مخصوص مانیکور سطح ناخن آماده شده، پوست های اضافه ی اطراف آن کاملا پاک سازی می شود. یکی از ترفندهای لازم، سوهان کشیدن روی ناخن است که سبب ایجاد زبری می شود و این سبب می شود چسبندگی مواد بهتر انجام گیرد.

لوازم مانیکور همچنین در حین اجرا نیز استفاده می گردند. مثلا از سوهان های معمولی و سوهان برقی برای صاف کردن قسمت های کات شده و تنظیم و یکنواخت کردن تیپ بهره گرفته می شود.

پس از چسباندن تیپ ها بر روی ناخن از کاتر برای بریدن و کوتاه کردن تیپ تا اندازه ای که دلخواه خود فرد است، استفاده می شود. کاتر ابزاری بسیار کاربردی و نیرومند است که برش دقیق و صافی در تیپ ایجاد نموده و آن را درمحل مورد نظر قطع می نماید.

این ابزارها و مواد در اکثر موارد کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و آشنایی با آن ها می تواند دید بازتری در حین آموزش به هنرجو بدهد. همچنین می تواند افراد متقاضی را با خدمات زیبایی که متقاضی آن هستند آشناتر نماید.

کاشت ناخن فرنچ سالن سریرا
کاشت ناخن سالن سریرا