کاشت ناخن - کاشت فرنچ مصی ترابی
بررسی رایج ترین روش کاشت ناخن
نوامبر 10, 2019
کوپ ژورنالی سالن زیبایی سریرا
کوپ های ژورنالی
ژانویه 5, 2020
Show all

کاهش آسیب های کاشت ناخن!

نکات متخصصین برای کاهش آسیب های کاشت ناخن

با کاشت ناخن می توانید ناخن های کوتاه خود را بلند تر کنید و این باعث می شود انگشتان شما بلندتر و باریک تر به نظر برسند. اما کارشناسان و متخصصان معتقدند نباید احتمال آسیب های کاشت ناخن را نادیده گرفت. آنان بر این باورند که پوشاندن ناخن هایی که شکننده، نرم یا آسیب دیده هستند ممکن است این مشکلات فعلی را بدتر نماید.

آسیب های کاشت ناخن از مراحل ابتدایی

پیش از قرار دادن مواد آکریلیک لازم است سطح ناخن های طبیعی شما تا زمانی که احساس شود به قدر کافی زبر شده اند، سوهان کشیده و تراشیده شوند. از آسیب های کاشت ناخن در همین مرحله ی آغازین و مقدماتی این است که ناخن های طبیعی شما نازک تر و از نظر میزان مقاومت، ضعیف تر می شوند. در مورد دیگر آسیب های کاشت ناخن باید دانست مواد شیمیایی موجود در محصولاتی که برای اعمال ناخن های مصنوعی استفاده می شود، باعث تحریک پوست اطراف ناخن ها و جاهای دیگر می شود.

آسیب های کاشت ناخن در مراحل ترمیم

لیست آسیب های کاشت ناخن و خطراتی که برای سلامتی ایجاد می کند، به اینجا ختم نمی شود. برای ریموو ناخن های کاشته شده، اغلب لازم است که آنها را در استون خیس کنید یا با راه های دیگری که آسان نیست آنها را جدا نمایید. اگر می خواهید برای بیش از چند هفته ناخن های کاشته شده را نگه دارید، برای پر کردن شکاف هایی که با رشد ناخن هایتان ظاهر می شود، هر 2 تا 3 هفته یک بار لازم است برای اصلاح و ترمیم مجددا به تکنیسین مراجعه کنید. این ترمیم مکرر می تواند به ناخن های طبیعی شما آسیب جدی برساند. به طور خلاصه ، کاشت ناخن می تواند ناخن های شما را نازک، شکننده و جلوه طبیعی آن ها را کم رنگ سازد. با وجود همه ی این تذکرات و آگاهی رسانی هایی که برای افراد متقاضی صورت گرفته است، همچنان برخی از افراد، شیفته ی ظاهر ناخن های مصنوعی و کاشت ناخن هستند. البته نمی توان با وجود جذابیت و زیبایی مسحور کننده ی ناخن های مصنوعی، چنین اشتیاقی را نادیده گرفت یا انتظار آن را نداشت. چنانچه شما نیز نمی توانید از این زیبایی فریبنده چشم پوشی کنید، مطالعه ی نکاتی که متخصص پوست و مو در رابطه با کاهش آسیب های کاشت ناخن به شما متذکر می شود، در این زمینه کمک هایی شایان خواهد کرد.

انتخاب ناخن ژل به جای اکریلیک

برای کاهش آسیب های کاشت ناخن از ناخن ژل قابل شست و شو استفاده کنید. این ناخن ها، سختی نوع اکریلیک را ندارند و به دلیل انعطاف پذیری که دارند، احتمال ترک خوردگی آن ها کمتر از مدل های سخت و پودری و مواد اکریلیک خواهد بود. برای ریموو آن ها نیز لازم نیست سوهان کشی و شکسته شوند بلکه تنها خیس خوردنشان کافی است.

استفاده از نور LED به جای اشعه UV

جهت کاهش آسیب های کاشت ناخن، سالنی را برای انجام خدمات کاشت ناخن انتخاب کنید که در آن به جای اشعه ماوارء بنفش UV از نور LED استفاده می شود. معمولا برای سخت شدن ناخن های ژل از نور ماوراء بنفش (UV) استفاده می شود اما LED میزان کمتری از اشعه ماوراء بنفش را نسبت به یک نور شفاف UV ساطع می کند. همچنین یک چراغ LED با سرعت بیشتری عمل می کند و این باعث می شود میزان دریافتی اشعه ماوراء بنفش شما و در نتیجه عوارض ناشی از آن نیز کاهش یابد.

صرفنظر از پیرایش کوتیکول (پوستی)

برای کاهش آسیب های کاشت ناخن، از تکنسین ناخن خود بخواهید که پیرایش کوتیکول (پوستی) را انجام ندهد. هنگام دریافت هر نوع خدمات مانیکور یا کاشت ناخن، پوسته های اطراف ناخن اغلب بریده می شوند. این کار اشتباه است و قطعا در بسیاری از موارد یکی از مهم ترین زمینه ها برای آسیب های کاشت ناخن می باشد. پوسته های اطراف ناخن معمولا ناخن ها را از عفونت محافظت می کنند. هنگامی که پوسته ها برش داده و برداشته شوند، باکتری ها و میکروب های دیگر راحت تر می توانند داخل بدن شما شده و عفونت ایجاد کنند. پاکسازی و درمان عفونت ناخن می تواند مدت زیادی طول بکشد.

مهم ترین راه حل برای پیشگیری از آسیب های کاشت ناخن

روش موثر تر برای کاهش آسیب های کاشت ناخن، استفاده از آن ها برای یک زمان خاص و کوتاه است. چنانچه از استفاده از ناخن مصنوعی برای مدتی طولانی صرف نظر کنید، آسیب های کاشت ناخن را تا حد چشمگیری کاهش خواهید داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.